papieroweksiazki.blogspot.com - nowy adres bloga

Duchy (9)

Kraksa w górach. Pośredniczka. Tom 3. Meg Cabot.

 

"Większość ludzi nie kończy jako duchy. Jeśli by tak był, moje życie towarzyskie też byłoby skończone".

 

One nigdy nie zjawiają się, kiedy są potrzebne. A Susannah bardzo chce, żeby Jesse, duch nawiedzający jej sypialnię, ukazał się właśnie teraz. Wpada bowiem na trop duchów czworga uczniów ekskluzywnej szkoły, którzy zginęli w wypadku samochodowym. Wygląda jednak na to, że ta tragedia wcale nie była przypadkiem, a ofiary kraksy to...

 


Moja najulubieńsza część z całej serii. Dlaczego naj? Hm szczerze to sama nie wiem. Może dlatego, że przyjeżdża Gina - przyjaciółka Suze- i porządnie miesza w głowach jej przyrodnich braci co jest bardzo zabawne zwarzywszy na komentarze Suze. Może dlatego, że w książce pojawia się bardzo ciekawy i tajemniczu wątek kryminalny, które tak w książkach lubię. Może dlatego, że Jesse staje się coraz bardziej seksowniejszy i opiekuńczy. Może dlatego, że Suze coś zaczyna czuć do jednego z bohaterów książka (nie powiem, który bo nie :D:D:D), ale dodam tylko, że dłoń i policzek wiele mogą zmienić :D:D:D:D:D:D. Może dlatego, że przyjemnie i szybko sie ją czyta i w ogóle nie nudzi, ale w sumie przy żadnej z części się nie nudziałam. Coś z tych 'może' można wybrać. Ale jedno wiem z każdą częścią robi się coraz ciekawiej i dlatego tak super się to czyta.

 

Trzeci tom ma najfajniejszą okładkę ze wszystkich, przynajmniej moim skromnym zdaniem. :D

 

Hm ja ogólnie lubię trzecie części tomów. Nie wiem skąd się to bierze. Może z tego, że trójki to zawsze jakieś rozwinięcie tematu, trochę tajemniczości.

Ale od razu mówię: z tej części nie dowiecie się kto będzie jedyną miłością Suze. (w dwójce była mowa o tej jednej, jedynej miłości).

Ogólnie trójka jest najlepsza bo wątek kryminalny jest fajnie zorganizowany. Do samego końca nie wiadomo kto jest złym kto dobrym. A na drodze Suze stoją żądne krwi zjawy, których zemsta nie ominie nikogo. I pojawia się nowy chłopak, który dopiero jak zdejmie ubrania robi się ciekawy. A co z tego wyniknie? Dowiecie się jak przeczytacie. Na prawdę warto.

 

Kilka informacji o książce:

- Reunion (ang.tytuł)

- 2001 r. - wydana w USA

- 2003 i 2006 - wydania w Polsce

- 199 stron

- Wydawnictwo Amber

- 19,80 zł - cena

 

Daję książce 9 punktów. Za co? Za:

- historię

- wątek kryminalny (ekscytujący dla niektórych)

- Suze i Jesse'ego

- Ginę, która miesza

- okładkę (najlepsza)

- humor 

- język (łątwy, przyjemny, nienudzący)

- za sarkazm (uwielbiam)

- cenę

 

Minus za: tak mało stron :D:D:D:D:D

 

Najważniesze pytanie książki: Co jest nie tak z Michael'em?

 

Cytat:


"Nie mogę powiedzieć, o czym wtedy myślałam, nie skłamię jednak jeśli powiem, że mój plan - (...) - zakładał wciągnięcie ich obu na brzeg i stłuczenie na kwaśne jabłko."


" - (...) No więc już wiem. Czy powiedziałaś "tak"?

- A co miałam powiedzieć? - zapytałam rzucając się na łożko - On praktycznie płakał."

 

 

 

 

A poniżej zagraniczne okładki.


 

 

 

Okładka pierwszego polskiego wydania, nie dorasta najnowszej do rogu. :D:D:D

 


 

 

Gorąco polecam książkę choć i tak wiem, że skoro zaczęło się jedynkę i dwójkę to należy oczywiście przeczytać i kolejne części. A wiem i ogłaszam, że każda kolejna część jest lepsza o poprzedniej. Wiem to z doświadczenia poprzez przeczytanie już całej serii ze 4 razy :D:D:D:D:D