papieroweksiazki.blogspot.com - nowy adres bloga

Magia (7)

Zbuntowane anioły. 2 część Magicznego Kręgu. Libba Bray.

 

Gemma Doyle opuszcza Akademię Spence i wyjeżdża na ferie świąteczne do Londynu, gdzie wesoło spędza czas z przyjaciółkami, chodzi na bale w sukniach z głębokimi dekoltami i flirtuje z przystojnym Simonem Middletonem. Wśród wszystkich tych rozrywek coraz częściej miewa przerażające wizje. Pojawiają się w nich trzy dziewczyny w bieli, którym przydarzyło się coś strasznego, a zagadkę ich losu może rozwiązać tylko wizyta w międzyświecie.

Pokusa jest silna i wkrótce już Gemma, Felicity oraz Ann przemieniają kwiaty w motyle w zaczarowanej rzeczywistości. Ku swojej wielkiej radości spotykają tam też Pippę, za którą bardzo tęskniły i która gotowa jest znów dołączyć do ich grona.

Ale nie wszystko w międzyświecie – i wokół niego – układa się dobrze. Kartik nalega, żeby Gemma poskromiła magię, inaczej dojdzie do okropnej katastrofy. Dziewczyna chce to zrobić, gdyż w ten sposób może stanąć twarzą w twarz z najlepszą przyjaciółką swojej nieżyjącej mamy, a wielkim wrogiem Gemmy – Kirke. Dopóki Kirke nie zostanie zniszczona, Gemma nie może spełnić swojego przeznaczenia. Lecz odnalezienie Kirke okazuje się niezwykle niebezpiecznym zadaniem…

 

Druga część Magicznego Kręgu urzeka swoją tajemniczością i magią. Czasem ma się wrażenie, że jest lepsza niż jedynka. Ale może to tylko może wrażenie. Dwójka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji, napięcia. A co najważniejsz dla książke, jej koniec jest urzekający i zaskakujący. Takiego końca to i ja się nie spodziewałam. Coś wspaniałego.

 

Akcja toczy się głównie w Londynie, gdzie pełno od balów i plotek. I to w tym jest takie wspaniałe. I ten międzyświat. W każdej chwili dostarczane nam są emocje, które sprawiają, że chwilami można poczuć się częścią tego świata.

 

Powieść uwodzi mnogością wiktoriańskich smaczków na tle pełnego cieni i świateł Londynu w roku 1895, gdzie wielka piękność niespodziewanie może się okazać zbuntowanym aniołem.

 

Ponieżej kilka cytatów zagranicznych czasopism:

 

"Wielbiciele pierwszej powieści tej autorki będą...nadal oczarowani" - "Publishers Weekly"

 

"Akcja tej niezwykłej powieści toczy się tak szybko, że aż zapiera dech w piersiach, i to od początku aż do zaskakującego końca" - "Voice of Youth Advocates"

 

"Fascynująca...czytelnicy będą spragnieni ciągu dalszego" - "Booklist"

 

Zgadzam się ze wszystkimi cytatami podanymi powyżej. Dodałabym jeszcze tylko, że czytałam ją niemalże bez chwili wytchnenia. Oczarowała mnie totalnie. Zakochałam się już w jedynce, a dwójka pogłębiła to uczucie. :D:D:D:D:D Jest niesamowita, ani trochę nie nudzi. Ma w sobie to coś, czego poszukujemy w książkach.

 

W dwójce pojawia się nowy chłopak. Simon. No i będzie ubaw. Gemma będzie miała dwóch panów, których będzie pragnęła. A czy któregoś z nich wybierze. Powiem tyle, że któegoś napewno pocałuje. :D:D:D:D:D

 

W drugiej części dowiadujemy się, w końcu, kim jest Kirke i jak wygląda i to będzie tak zaskajujące, że aż niemożliwe. Tak więc pilnie czytajcie jedynkę, bo już tam ona się pojawia, choć dopiero w dwójce dowiadujemy się kto z bohaterów nią jest. A jest nią ktoś kto często wymieniany jest w książce. :D:D

 

Nie będe więcej pisać, gdyż musiałabym dużo powtórzyć z wpisu o pierwszej części. Dla mnie druga część jest równie niesamowita, jak pierwsza. Urzekła mnie. Myślę, że jak ją przeczytacie to i wy się w niej zakochacie. :D:D:D

 

 

Kilka informacji o książce:

- Rebel Angels (ang. tytuł)

- Libba Bray - autorka

- 2005 - rok wydania w USA

- 2010 - rok wydania w Polsce

- 480 stron

- Wydawnictwo Dolnośląskie

- okładka ze skrzydełkami

- 29,90 zł - cena

 

Daję książce 10 punktów. Za co? Za:

- magię

- tajemniczość

- romantyczność

- humor

- Gemmę

- Kartika

- akcję

- napięcie

- zaskakujący koniec

- narrację w czasie teraźniejszym

 

Nie ma w niej czegoś co by mi się nie podobało. Wszystko jest genialne. "Palce lizać!!!" :D:D:D:D:D:D

 

 

Cytaty:

 

"Los wybiera dla każdego kastę. Trzeba ją zaakceptować i żyć zgodnie z zasadami."

 

"Nieszczęście człowieka wynika z tego, że nie potrafi zaakceptować swojej kasty, swojego losu."

 

"Czasami czegoś szukamy, ale nie jesteśmy gotowi, żeby to znaleźć. Trudno jest podążać prawdziwą ścieżką. Aby ją zobaczyć, musisz chcieć zrzucić skórę jak wąż. Musisz być gotowa zrezygnować z tego, co jest dla ciebie cenne."

 

"Dlaczego niektóre sekrety są przekleństwem, a inne budują między ludźmi bliskość, której za nic nie chciałoby się stracić?"

 

"Wszystko się zmienia. Nie można powstrzymać zmian."

 

 

A poniżej okładki zagraniczne.

 

                  Amerykańska                                    Australijska

 

     

                    Hiszpańska                                                Niemiecka

 


                     Turecka                                                     Holenderska

 

Muszę przyznać, że okładki tej trylogii niesamowicie mnie fascynują. Są śliczne. :D:D:D:D

 

P.S. Kończę czytać trzecią część. Jest jeszcze lepsza od poprzednich. Kocham tę serię. Nie chcę by się kończyła. :D:D:D:D:D:D POLECAM. JEST GENIALNA !!!!!!!!!! COŚ WSPANIAŁEGO. :D:D:D:D