papieroweksiazki.blogspot.com - nowy adres bloga

Nowe książki - premiery ostatnich 3 dni!

 

Ostatnie trzy dni przyniosły nam 3 nowości. Na dwie z nich czekałam z wyjątkową niecierpliwością. :)

 

Niewolnicy snów. Tom 1. Dominika Budzińska.

 

Niewolnicy snów. Część 1 - Budzińska Dominika

„Niewolnicy Snów” Dominiki Budzińskiej to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń historia młodej dziewczyny, którą zaczynają nawiedzać dziwne sny i mrożące krew w żyłach koszmary. Jej dotychczas poukładany świat burzą nagłe zmiany, a wokół zaczynają dziać się rzeczy, których nie potrafi wytłumaczyć i zrozumieć. Pomagają jej nowi przyjaciele, a wśród nich tajemnicza Sofie i Scott, któremu przychodzi odegrać szczególną rolę w życiu młodej bohaterki. Okazuje się, że głęboko skrywana rodzinna tajemnica musi wreszcie wyjść na jaw, a kolejne sny stają się istotnym tropem w mozolnym dążeniu do odkrycia prawdy.

 

 

 

Gorycz krwi. Wampiry z Morganville 9. Rachel Caine.

 

Wampiry z Morganville. Księga 9. Gorycz krwi - Caine Rachel

W Morganville zaczyna się polowanie… na ludzi.

Czy śmiertelna siedemnastolatka zdoła ocalić od śmierci, tych których kocha? 
Przez lata ludzie i wampiry z Morganville żyli obok siebie, nie atakując się nawzajem. Jednak teraz gdy odwieczni wrogowie nieśmiertelnych zostali pokonani, wampiry poczuły zew swojej natury. A ludzie zdali sobie sprawę, że teraz oni są zwierzyną....
Claire nie zamierza stawać po żadnej ze stron. Ma przyjaciół również wśród nieśmiertelnych. Ale śmiertelne niebezpieczeństwo wystawia tę przyjaźń na ciężką próbę – tak jak i miłość Claire i Shane’a...

 

 

 

Podwieczność. Tom 1. Brodi Ashton.

 

Podwieczność - Ashton Brodi

Zeszłej wiosny Nikki Beckett zniknęła w podziemiu zwanym Podwiecznością. Teraz wróciła do swojego dawnego życia, do rodziny i chłopaka. Ma tylko sześć miesięcy na to, by pożegnać się, nim Podwieczność upomni się o nią – tym razem już na zawsze. Sześć miesięcy na to, aby znaleźć odkupienie, jeśli ono w ogóle istnieje.
Nikki pragnie spędzić te cenne miesiące, zapominając o podziemiu, a 
jednocześnie próbuje ponownie zbliżyć się do swojego chłopaka, Jacka,
którego kocha najbardziej na świecie. Istnieje tylko jeden problem: Cole, który śledzi Nikki z Podwieczności aż na Powierzchnię. Cole chce przejąć tron w podziemiach i jest przekonany, że to Nikki jest kluczem do jego sukcesu. I zrobi wszystko, aby ją ściągnąć do podziemi, jako swoją królową.
Czas Nikki na powierzchni zbliża się ku końcowi, a jej sytuacja wymyka się spod kontroli. Dziewczyna pragnie znaleźć sposób na oszukanie losu i uniknięcie powrotu do Podwieczności, gdzie czeka ją nieśmiertelność u boku Cole'a..

 

 

WzM to jedna z najlepszych serii o wampirach, jakie miałam okazję czytać. Podwieczność wydaje się kolejnym strzałem w dziesiątkę w kategorii Mitologia. :)

 

XOXO

 


29 czerwca swoją premierę miała również 3 część serii Gemmy Malley:

 

Jutro. Deklaracja 3. Gemma Malley.

 

Jutro - Malley Gemma

 

 Walka między Podziemiem a producentem długowieczności trwa. Wydaje się, że nic nie jest w stanie osłabić władzy Richarda Pincenta. Tymczasem światem wstrząsają   pogłoski o masowych zaginięciach ludzi. Londyn pogrąża   się stopniowo w fali zamieszek  i demonstracji. Rośnie  nienawiść mieszkańców do "terrorystów" z ruchu oporu, podsycana niepewnością jutra i celowymi oskarżeniami Władz.